Najnowsze wiadomości

Czym jest impotencja?

Wpływ cukrzycy na potencję

Wieczny chłopiec - syndrom Piotrusia Pana

24 marca 2023 16:58

Wpływ cukrzycy na potencjęCukrzyca jest chorobą, która wpływa na każdy układ w naszym ciele. Niestety, ma również duże znaczenie, negatywne oczywiście, na układ rozrodczy, w szczególności może prowadzić do problemów z prawidłowym wzwodem oraz erekcją u mężczyzn. Jaki jest wpływ cukrzycy na potencję?

Nie mogę osiągnąć wzwodu – czy to cukrzyca?

Wielu mężczyzn dowiedziało się, że są chorzy na cukrzycę, podczas wizyty u lekarza mającej pomóc im w problemach z potencją. Niemożność spełnienia aktu seksualnego to bowiem jeden z pierwszych objawów, które mogą sugerować, że należy skonsultować się ze specjalistą diabetologiem.

Cukrzyca jako choroba w głównej mierze upośledza system krwionośny oraz nerwowy, czyli dwa podstawowe, które wspomagają prawidłową pracę systemu rozrodczego. Z tej przyczyny następują kłopoty z odpowiednim przepływem krwi do wszystkich części ciała, albo krew ta jest pod tak słabym ciśnieniem, że również nie spełnia swoich funkcji. Układ nerwowy, który nie tylko odpowiada za przesyłanie bodźców, jest również odpowiedzialny za produkcję oraz transport hormonów, mających przecież niebagatelny wpływ na jakość stosunku.

Cukrzyca nie tylko niejako blokuje prawidłowe działanie całego organizmu, ale także powoduje, że jej leczenie, w szczególności środkami farmakologicznymi, może spowodować brak możliwości ratunku w innych sferach.

Leki na cukrzycę a problemy z potencją

Głównym elementem terapii cukrzycowej jest insulina, hormon produkowany przez trzustkę, regulujący poziom cukru we krwi. W przypadku, gdy trzustka nie radzi sobie z jego produkcją, należy podać go z zewnątrz. Stosowany regularnie i pod stałą kontrolą lekarza, hormon ten reguluje odpowiedni poziom cukru we krwi tak, by pacjent nie odczuwał zbytnio skutków ubocznych. Niestety, cukrzyca jest chorobą, która może ewoluować i po jakimś czasie następuje coraz wyższe zapotrzebowanie na insulinę. Wahania poziomu cukru we krwi powodują rozregulowanie całego organizmu. Osoby ze zbyt niskim lub zbyt wysokim poziomem cukru są osłabione, śpiące, nie mają ochoty na podejmowanie jakiejkolwiek aktywności, a jeśli już jakąś podejmują, kończy się to w wielu przypadkach klęską i zawstydzeniem.

Działania zaradcze

Z cukrzycą można żyć, jak twierdzą lekarze. Owszem, choć wymaga to sporej dozy samozaparcia i szukania pomocy u specjalistów w niemal każdym aspekcie życia, szczególnie seksualnego. Jakkolwiek dla diabetyków stosunek seksualny może okazać się czymś bolesnym nie tylko dla ich dumy (możliwe wystąpienie problemów z pęcherzem, częste zapalenia, ból i dyskomfort podczas stosunku), warto spróbować zastosować specjalne preparaty wspomagające potencję, oczywiście, zalecone przez lekarza, które mogą pomóc wrócić do pełnej sprawności seksualnej. Bardzo ważna jest również stała kontrola poziomu cukru we krwi. Podczas zaobserwowania rażącego odchylenia należy natychmiast je zgłaszać, co pomoże zniwelować przykre skutki otumanienia podczas codziennych zajęć.