Najnowsze wiadomości

Czym jest impotencja?

Wpływ cukrzycy na potencję

Wieczny chłopiec - syndrom Piotrusia Pana

30 maja 2023 9:17

Suplementy na potencjęSuplementacja to w dzisiejszych czasach najszybsza metoda dostarczania organizmowi witamin i składników odżywczych, których brakuje w naszej codziennej diecie. Stres, ciągły brak czasu, piętrzące się obowiązki zawodowe i rodzinne powodują, że często udaje nam się zapominać o posiłkach bądź też w biegu łapiemy jakąś niezbyt zdrową przekąskę, w nadziei, że to zaspokoi nasz głód.

Suplementacja zaczęła coraz częściej wypierać inne, do tej pory stosowane metody utrzymania ciała w dobrej kondycji, jak sport, zbilansowana dieta czy odpowiednia ilość odpoczynku. Jakie wyróżniamy suplementy na potencję?

Czy więc faszerowanie się suplementami jest dobre?

W przypadku, gdy nasze codzienne nawyki, na przykład żywieniowe, balansują na granicy wytrzymałości naszego organizmu, suplementacja może tylko pogorszyć sytuację, zamiast pomóc. Wtedy zaleca się całkowitą zmianę nastawienia, a co najważniejsze, trybu życia, by przyniosło to korzystne efekty. Są jednak pewne dziedziny, gdzie suplementacja jest wręcz wskazana.

Suplementy diety a potencja

Problemy z potencją to wstydliwy temat, szczególnie dla dotkniętych nim mężczyzn. Często jest on przemilczany, z obawy przed publicznym przyznaniem się do „niemęskiej słabości”, natomiast bardzo często się zdarza, że mężczyźni, bojąc się problemów w tym zakresie, zapobiegawczo stosują rozmaite preparaty, mające na celu usprawnić ich seksualny potencjał. W większości przypadków owe preparaty są dostępne od ręki, bez recepty, możliwe do zakupu przez internet, przy zachowaniu pełnej dyskrecji, co dodatkowo przyciąga zdesperowanych panów.

Suplementacja przy problemach z erekcją nie jest niczym zdrożnym, choć niektórzy mężczyźni stosują ją nawet wtedy, gdy nie występują u nich żadne niepokojące objawy. Składnikami preparatów podnoszących libido są zazwyczaj naturalne elementy, jak zioła bądź przyprawy, których działanie zostało udowodnione jako skuteczne w walce z męskim problemem.

Naturalne suplementy wspierające potencję

Najczęściej występującymi są korzeń żeń-szenia bądź miłorzębu japońskiego, uznawane od wieków za pobudzające afrodyzjaki, a z naszego lokalnego podwórka można w takich preparatach spotkać lubczyk, kozieradkę, seler czy też owies. Dawniej powyższe składniki zostały uznane za wspomagające potencję u mężczyzn, a przez kobiety były użytkowane jako składniki eliksirów miłosnych.

CIEKAWOSTKA: Z nasion owsa piekło się chleb, który, jak wierzono, powinien być wyrabiany między nogami, by w pełni móc spełnić swoją rolę, następnie dawało się tak przyrządzony wypiek do spożycia swojemu mężczyźnie.

Dziś już wiemy, że, nie licząc wiary w ponadnaturalne zdolności, rośliny te i zioła miały rzeczywiście korzystny wpływ na jakość i długość stosunku, stąd też ich obecność w suplementach diety stosowanych przy problemach z potencją.

Suplementy wyprodukowane ręką człowieka

Istnieje również spora grupa związków, wyprodukowanych już nie przez naturę, ale w warunkach laboratoryjnych. Związki te, jak na przykład sildenafil, stosowane są też, oczywiście, w mniejszym stężeniu, w niektórych suplementach. Ich działanie podnosi libido, wspomaga też pełną gotowość podczas stosunku.

Warto również zastosować podczas suplementacji w przypadku problemów z erekcją środki, które na pierwszy rzut oka nie mają z nią nic wspólnego. Warto na przykład zacząć stosować magnez, potas czy kwas foliowy. Pozwoli to na prawidłowe działanie i wspomoże szczelność naczyń krwionośnych, optymalny transport tlenu do komórek, a także pomoże zwiększyć wytrzymałość serca i płuc.