Najnowsze wiadomości

Czym jest impotencja?

Wpływ cukrzycy na potencję

Wieczny chłopiec - syndrom Piotrusia Pana

30 maja 2023 11:01

Męskie suplementy dietySuplementacja odgrywa ważną rolę w codziennej, zbilansowanej diecie. Za jej pośrednictwem organizm otrzymuje niezbędne substancje do prawidłowego funkcjonowania. Oczywiście, duża część wartości odżywczych oraz elementów budulcowych pobierana jest bezpośrednio z pożywienia. Jednak jest pewna grupa związków i substancji, których nasz organizm nie jest w stanie pozyskać z potraw lub istnieje ryzyko ich niewłaściwego przyswajania. Dlatego niezbędne jest dostarczenie tych witamin i minerałów za pośrednictwem gotowej formuły, dostępnej w postaci suplementów diety.

Suplementy diety dla mężczyzn - lepszy metabolizm i redukcja cholesterolu

Bardzo cenionymi oraz powszechnie stosowanymi suplementami są preparaty ukierunkowane na wspomaganie funkcjonowania określonych układów organizmu. W szczególności mężczyźni po trzydziestym roku życia, są coraz częściej zainteresowani suplementami wspomagającymi metabolizm, przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej oraz redukcję poziomu cholesterolu, co ma właściwości zarówno prozdrowotne, jak i ułatwia utrzymanie odpowiedniej formy. Dodatkowo preparaty tego typu usprawniają pracę jelit oraz żołądka, przyśpieszają proces trawienny oraz niejednokrotnie ułatwiają przyswajanie ważnych dla organizmu składników, w tym elementów budulcowych jak węglowodany. Warto sięgać po preparaty renomowanych marek, by mieć pewność skuteczności działania suplementu.

Suplementacja - jakie składniki powinny zawierać suplementy dla mężczyzn?

Dla mężczyzn w szczególności ważne jest codzienne dostarczanie organizmowi magnezu oraz potasu. Ich zadaniem jest wsparcie układu nerwowego oraz pracy serca. Przy dodatkowym działaniu witaminy B, pomagają redukować poziom stresu oraz ułatwiają walkę ze zmęczeniem. Właściwy poziom witamin A, E i C pozwala w utrzymaniu atrakcyjnego wyglądu, przede wszystkim z uwagi na wspomagania w utrzymaniu zdrowej kondycji skóry. Dzięki codziennemu dostarczeniu witaminy C, możliwe jest także zatroszczenie się o męską płodność. Witamina ta wpływa na ilość produkowanego nasienia oraz ruchliwość plemników. Dodatkowo, w suplementacji dla mężczyzn nie można zapomnieć o cynku, który pomaga utrzymać odpowiedni poziom testosteronu.

Suplementacja - odżywki treningowe

Obok suplementów w postaci kompleksu witamin i składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, na rynku dostępne są także suplementy w postaci odżywek i suplementów bogatych w jeden, konkretny składnik. Dedykowane są przede wszystkim osobom aktywnym fizycznie, które pragną uzupełnić ważne dla prawidłowego rozwoju muskulatury składniki. Do najpopularniejszych należy białko, najczęściej oferowane w postaci sypkiej, które dedykowane jest wszystkim mężczyznom, pracującym nad budową tkanki mięśniowej. Innym rodzajem odżywki stanowiącej rodzaj suplementów diety jest kwas BCAA. Jego zadaniem jest przede wszystkim wspomaganie procesu regeneracji mięśni oraz szybsze powstawanie nowych wiązań pomiędzy komórkami. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie intensywniejszych ćwiczeń.