Pierwsze kroki Dla Sprzedawców Dla Kupujących Kanały płatności Tabela prowizji SMS Premium Pro Załóż darmowe konto Logowanie
Wiadomości z rynku e-commerce
  mBank na Allegro
Data: 16-06-2014r.

mBank coraz mocniej zaznacza swoją obecność w obszarze e-commerce. Rozpoczął współpracę z firmą PayU w zakresie finansowania zakupów na Allegro i uatrakcyjnił dotychczasową ofertę internetowych kredytów ratalnych.

- mBank konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję w obszarze kredytów niezabezpieczonych. W 2013 r. udzieliliśmy blisko 3,5 mld kredytów dla osób fizycznych. Blisko 70 proc. tej sprzedaży zrealizowana została w pełni przez internet, co plasuje nas wśród liderów rynku kredytowania online. Teraz te doświadczenia chcemy wykorzystać we współpracy z rynkiem e-commerce – mówi Dariusz Solski, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych mBanku.

Allegro to największa wirtualna platforma handlowa w Polsce. Od czerwca 2012 roku jej użytkownicy za pośrednictwem PayU mogą kupować oferowane na portalu produkty na raty. Teraz do tego duetu dołączył mBank, który w ramach współpracy z PayU finansuje część udzielanych w tym kanale pożyczek.

Maksymalna wartość zakupów, jakie użytkownik możne w ten sposób sfinansować to 20 tys. złotych. Pożyczka udzielana jest całkowicie on-line i nie wymaga dostarczenia żadnych papierowych dokumentów czy podpisywania tradycyjnej umowy (jej warunki akceptowane są poprzez pobranie pliku PDF i kliknięcie „akceptuj”). Aby skorzystać z rat na Allegro klient wybiera „raty PayU” jako formę płatności za zakupy i wypełnia krótki wniosek kredytowy. Następnie trafia on do banku, gdzie w ciągu maksymalnie kilkunastu minut wydawana jest decyzja o przyznaniu lub nie pożyczki. Jeśli odpowiedź jest pozytywna transakcja na Allegro jest finalizowana.

Więcej informacji: http://media.mbank.pl


Na skróty

Płatności Online sp. z o.o.