Pierwsze kroki Dla Sprzedawców Dla Kupujących Kanały płatności Tabela prowizji SMS Premium Pro Załóż darmowe konto Logowanie
Wiadomości z rynku e-commerce
  Załóż dziecku konto osobiste. Czemu to same korzyści?
Data: 15-03-2013r.

Czy to dobry pomysł, żeby 13-latek miał konto? A dlaczego nie? Plusów z pewnością jest więcej niż minusów.

Dlaczego akurat w tym, a nie innym wieku? Bo takie jest prawo. - Do 13. roku życia rachunkiem dysponuje przedstawiciel ustawowy małoletniego, czyli np. rodzic. Po ukończeniu 13 lat małoletni może dysponować środkami na rachunku, czyli zlecać przelewy, korzystać z karty do konta, o ile jego opiekun się temu nie sprzeciwia - wyjaśnia Justyna Giżewska, ekspert segmentu klientów detalicznych w Banku Millennium.

Otwarcie i prowadzenie takiego konta odbywa się więc zawsze za zgodą i pod kontrolą rodzicielską. - Konto młodzieżowe kierujemy przede wszystkim do dzieci naszych klientów. Junior korzysta w ten sposób z "dorosłego" Ekstrakonta i w nowoczesny sposób może wydawać swoje kieszonkowe. W Kredyt Banku przyjęliśmy założenie, że to osoba dorosła jest posiadaczem konta, a dziecko pełnomocnikiem, który działa na swoim koncie w ramach określonych przez rodzica - mówi Monika Nowakowska z Kredyt Banku.

Inne plusy? Zamiast dawać gotówkę, można przelać dziecku kieszonkowe na konto. - Młodzi ludzie na co dzień mają do czynienia z różnymi nowinkami technicznymi, więc obsługa rachunku bankowego czy karty płatniczej nie powinna im sprawiać najmniejszego problemu - mówi Tomasz Byczyński, szef departamentu zarządzania rynkiem detalicznym w ING Banku Śląskim.

Do konta może zostać wydana debetowa karta płatnicza, która jest bezpieczniejsza niż noszenie przy sobie gotówki. Jeśli młody człowiek potrzebuje pieniędzy, może wypłacić je z bankomatu albo bezpośrednio zapłacić kartą w sklepie. Może nie zapłaci za bułkę i sok w szkolnym sklepiku, ale karta na pewno przyda się choćby na wakacjach, bo wtedy dziecko zabiera więcej pieniędzy. Wyobraźcie sobie, że wasze dziecko jest na wakacjach na drugim końcu Polski i nagle zabrakło mu gotówki. Jeśli ma konto, możecie w każdej chwili zrobić przelew na jego rachunek. Jeśli macie konto w tym samym banku (często to warunek otwarcia konta młodzieżowego), pieniądze docierają do dziecka w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji: http://wyborcza.biz


Na skróty

Płatności Online sp. z o.o.