Pierwsze kroki Dla Sprzedawców Dla Kupujących Kanały płatności Tabela prowizji SMS Premium Pro Załóż darmowe konto Logowanie
Wiadomości z rynku e-commerce
  Karta kredytowa będzie miała klawiaturę i wyświetlacz LCD. Zapamięta nasze transakcje
Data: 01-12-2012r.

Nowy typ karty kredytowej, wyposażony będzie w klawiaturę i wyświetlacz. Pamięć karty będzie przechowywać dane o transakcjach i stanie konta.

Kartę opracował i zaprezentował ośrodek badawczy MasterCard w Singapurze. Karta posiada klawiaturę numeryczną z dwoma klawiszami funkcyjnymi, klawisz kasowania i akceptacji oraz włącznik. Wszystkie przyciski to miękkie przyciski sensoryczne. Podobnie płaski jest sześciopozycyjny wyświetlacz LCD, umieszczony w jej prawym górnym rogu.

Procesor karty pozwala na pracę w trybie tokenu, czyli tworzenia jednorazowego kodu bezpieczeństwa do transakcji i operacji, które potrzebują autoryzacji hasłem cyfrowym, jak np. zalogowanie się do swojego konta internetowego.

W najbliższym czasie karta zostanie uzupełniona o oprogramowanie pozwalające określić stan konta oraz historie ostatnich operacji. Nowe urządzenie MasterCard będzie dostępne od stycznia 2013 w Singapurze, zaś w połowie roku ma pojawić się na rynku globalnym.

W 2013 roku podobną kartę z małą klawiatura dotykową numeryczną z dodanymi klawiszami negacji i akceptacji oraz wyświetlaczem LCD - Visa CodeSure ma wdrażać drugi z wielkich operatorów kartowych - Visa.

Więcej informacji: http://serwisy.gazetaprawna.pl


Na skróty

Płatności Online sp. z o.o.