Pierwsze kroki Dla Sprzedawców Dla Kupujących Kanały płatności Tabela prowizji SMS Premium Pro Załóż darmowe konto Logowanie
Informacje dla Partnerów


Klient po wybraniu towaru lub usługi w sklepie sprzedawcy (Partnera) zostaje przekierowany za pomocą połączenia szyfrowanego SSL na stronę transakcyjną platnosci-online.pl w celu dokonania płatności online. Po wybraniu banku, system informuje Klienta o unikalnym identyfikatorze danej transakcji. W zależności od wyboru, Klient ma do dyspozycji płatności natychmiastowe oraz przelewy bankowe. W przypadku płatności natychmiastowych, prawidłowo zrealizowana transakcja skutkuje niezwłocznym przesłaniem do serwera Partnera informacji o zakończeniu transakcji.

W przypadku standardowych przelewów bankowych, system platnosci-online.pl informuje sprzedawcę (Partnera) o stanie transakcji po zaksięgowaniu płatności za dane zamówienie. Zaletą takiego rozwiązania jest:

 • brak konieczności posiadania rachunków w wielu bankach,
 • szybkość transakcji.

Sprzedawca (Partner) zleca wypłatę środków z platnosci-online.pl i otrzymuje przelew zaksięgowanych środków (pomniejszonych o prowizję serwisu) na swoje konto.
Transakcje za pomocą kodów SMS są najszybszą formą uzyskania np. dostępu do treści w publikacjach internetowych, założenia konta w serwisach z ograniczonym dostępem i innych miejscach w sieci.

Serwis internetowy sprzedawcy (Partnera) może oferować towary lub usługi, których udostępnienie zależeć będzie od podania poprawnego kodu z wiadomości SMS. Jest to najbardziej rozpowszechniona forma uzyskania dostępu do treści i usług serwisów komercyjnych. Uzyskanie przez Klienta kodu SMS polega na wysłaniu pod wskazany numer wiadomości zdefiniowanej przez sprzedawcę. Klient otrzymuje w wiadomości zwrotnej kod SMS. Wpisanie tego kodu na stronie sprzedawcy umożliwi Klientowi uzyskania dostępu do treści i usług serwisu sprzedawcy.
Obsługa procesu od momentu inicjowania transakcji do chwili otrzymania wpłaty jest realizowana przez serwis platnosci-online.pl

Oznacza to, że z chwilą wykrycia wpłaty za towar/usługę natychmiast wysyłamy informację o niej do Twojego serwera oraz do Kupującego (jeśli takie potwierdzenie ma być przesłane). W dalszym kroku pozostaje jedynie realizacja zamówienia. Jeśli produkt/usługa jest w formie elektronicznej, Twój serwer może obsłuzyć zamówienie samodzielnie po otrzymaniu pozytywnej informacji od naszego serwera.
Jeżeli Twój serwis sprzedaje produkt/usługę w formie elektronicznej:

 • dostęp do płatnej treści serwisu,
 • dostęp do płatnych usług serwisu,
 • książka w formie elektronicznej (ebook),
 • wszelkie formy doładowania konta,
 • program komputerowy bez nośnika (wysyłka przez e-mail lub link do programu),
 • licencja na program komputerowy (klucz licencyjny),
 • inne e-usługi i e-towary


to proces sprzedaży można w całości zautomatyzować.

Zarejestruj się w serwisie platnosci-online.pl za darmo, pobierz dokumentację i korzystaj z automatyzacji transakcji. Jeśli będziesz mieć z tym kłopoty, bezpłatnie udzielimy Ci pomocy technicznej.
Płatności Online sp. z o.o. szanuje prywatność swoich Partnerów oraz Klientów i jako administrator danych osobowych dba o ich bezpieczeństwo. Dane te są chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych. Dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w celach związanych z prowadzeniem działalności usługowej serwisu.

Administrator oraz system informatyczny platnosci-online.pl nie przechowują i nie zapisują:

 • numerów kart kredytowych ani danych potrzebnych do dokonania nimi transakcji,
 • żadnych informacji potrzebnych do dokonania przelewu z konta bankowego Klientów,
 • danych potrzebnych do uzyskania dostępu do jakiegokolwiek konta bankowego.


Administrator oraz system informatyczny platnosci-online.pl wykorzystuje dane potrzebne do realizacji zamówienia podane w formularzu płatności w celu realizacji transakcji. W przypadku transakcji bankowych jest to adres e-mail Klienta. Dane Klienta są przekazywane do platnosci-online.pl przez Partnera w czasie inicjacji transakcji. Wgląd do tych danych ma tylko sprzedawca (Partner) korzystający z systemu platnosci-online.pl . Dane te nie są przekazywane żadnym innym podmiotom gospodarczym lub serwisom.

System informatyczny platnosci-online.pl wykorzystuje adres e-mail Klienta tylko do wysłania powiadomienia o transakcji chyba, że w czasie inicjacji transakcji nie zaznaczono inaczej.

Administrator oraz system informatyczny platnosci-online.pl :

 • nie wysyła do Klientów niezamówionej informacji handlowej (spam),
 • nie prosi żadną drogą (np. poprzez wiadomość e-mail) o podanie jakichkolwiek haseł do logowania lub potwierdzania transakcji,
 • nie prosi o dostęp do rachunku lub kont bankowych,
 • nie posiada informacji na temat dostępu do rachunku lub kont bankowych oraz ich nie przechowuje
 • nie udostępnia sprzedawcom numerów kont Klientów

Na skróty

Płatności Online sp. z o.o.