Pierwsze kroki Dla Sprzedawców Dla Kupujących Kanały płatności Tabela prowizji SMS Premium Pro Załóż darmowe konto Logowanie
Bezpieczeństwo Klienta


Płatności Online sp. z o.o. szanuje prywatność swoich klientów i jako administrator danych osobowych dba o ich bezpieczeństwo. Dane te są chronione i zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych. Dane osobowe Klientów przetwarzane są wyłącznie w celach związanych z prowadzeniem działalności usługowej serwisu.

Administrator oraz system informatyczny platnosci-online.pl nie przechowują i nie zapisują:

  • numerów kart kredytowych ani danych potrzebnych do dokonania nimi transakcji,
  • żadnych informacji potrzebnych do dokonania przelewu z konta bankowego Klientów,
  • danych potrzebnych do uzyskania dostępu do jakiegokolwiek konta bankowego.


Administrator oraz system informatyczny platnosci-online.pl wykorzystuje dane potrzebne do realizacji zamówienia podane w formularzu płatności w celu realizacji transakcji. W przypadku transakcji bankowych jest to adres e-mail Klienta. Dane Klienta są przekazywane do platnosci-online.pl przez Partnera w czasie inicjacji transakcji. Wgląd do tych danych ma tylko sprzedawca (Partner) korzystający z systemu platnosci-online.pl . Dane te nie są przekazywane żadnym innym podmiotom gospodarczym lub serwisom.

System informatyczny platnosci-online.pl wykorzystuje adres e-mail Klienta tylko do wysłania powiadomienia o transakcji chyba, że w czasie inicjacji transakcji nie zaznaczono inaczej.

Administrator oraz system informatyczny platnosci-online.pl :

  • nie wysyła do Klientów niezamówionej informacji handlowej (spam),
  • nie prosi żadną drogą (np. poprzez wiadomość e-mail) o podanie jakichkolwiek haseł do logowania lub potwierdzania transakcji,
  • nie prosi o dostęp do rachunku lub kont bankowych,
  • nie posiada informacji na temat dostępu do rachunku lub kont bankowych oraz ich nie przechowuje
  • nie udostępnia sprzedawcom numerów kont Klientów
EV SSL to najbardziej zaawansowana i jedna z najdroższych technologii wykorzystywanych w certyfikatach SSL.


W czasie każdej transakcji, podczas wyboru płatności za towar/usługę w sklepie internetowym, połączenie jest szyfrowane. Świadczy o tym zielony pasek certyfikatu SSL EV w adresie internetowym. W czasie realizacji transakcji należy zwrócić uwagę na ten element. W przypadku jego braku, nie wolno kontynuować zakupu.

Wygląd przeglądarki Mozilla Firefox z wykorzystaniem szyfrowania SSL z certyfikatem SSL EV:


Wygląd przeglądarki Internet Explorer z wykorzystaniem szyfrowania SSL z certyfikatem SSL EV:


Wygląd przeglądarki Google Chrome z wykorzystaniem szyfrowania SSL z certyfikatem SSL EV:


Wygląd przeglądarki Opera z wykorzystaniem szyfrowania SSL z certyfikatem SSL EV:
Po zaksięgowaniu płatności od Klienta, system platnosci-online.pl generuje potwierdzenie zrealizowania transakcji i wysyła je drogą elektroniczną do serwera sprzedawcy oraz jako e-mail do kupującego (jeśli takie potwierdzenie ma być przesłane). Dzięki temu sprzedawca może podjąć dalsze kroki aby zrealizować zamówienie klienta.

Klient znając identyfikator transakcji może na stronie sprawdzenie transakcji uzyskać w dowolnej chwili pełne informacje o jej statusie. Identyfikator transakcji jest podawany Klientowi po rozpoczęciu procedury płatności za towar/usługę.
Państwa bezpieczeństwo i pewność w dokonywaniu internetowych transakcji jest dla nast sprawą o wysokim priorytecie. System platnosci-online.pl nie wspiera nieuczciwych sprzedawców ani transakcji przez nich zawieranych.

Korzystanie z platnosci-online.pl w celach niezgodnych z prawem jest sprzeczne z regulaminem naszego serwisu i jeżeli zostanie potwierdzone wiarygodnymi informacjami wiąże się z zablokowaniem konta (oraz możliwości wypłat) danego sprzedawcy. Decyzję w tej sprawie podejmuje administrator serwisu w trybie pilnym (niezwłocznie).

Jeżeli ktokolwiek nadużywa Państwa zaufania za pomocą systemu platnosci-online.pl prosimy o natychmiastowy kontakt pod adresem http://platnosci-online.pl/reklamacja.html i przekazanie pełnej informacji. Będziemy interweniować na każde zgłoszenie niezwłocznie po jego otrzymaniu.

Na skróty

Płatności Online sp. z o.o.